Logo Castle park

Guide ne qytetin e Beratit

Albania Rafting Group ofron guida nëpër qytetin e Beratit ( në kala, lagja Gorica,lagjia Mangalem, muzeu i Onufrit dhe muzeu etnografik) ...
(me shume)

vizite

Rafting ne Kanionet e Osumit

Te ndertuara per te qene nje bukuri dhe thesar i mbare njerezimit, nepermjet mrekullise krijuese te mjeshtrit me te madh te koherave, natyres...
(me shume)

rafting

Kalerim

Hotel aventurë Castle Park i mundëson miqve të saj një eksperiencë të mrekullueshme kalërimi në resortin e kuajve ne qytetin e Beratit si dhe në malet legjendare të zonës...
(me shume)

kalerim

Kanotazh ne kanione

Kanotazhi si nje sport mjaft i veshtire behet edhe me i rrezikshem ne kanionet e Osuit, ndaj dhe ne e ofrojme vetem per profesionistet...
(me shume)

kanotazh

Udhetime 4x4

Udhetimet 4x4 jane udhetime mese te zakonshme dhe aspak te rrezikshme apo ekstreme. Keto udhetime te japin mundesine te vizitosh e te ekplorosh ato zona ku nje maikine e thjeshte nuk shkon dot...
(me shume)

4x4

Eksplorim ne shpelle

Te ecesh pa mbarim drejt nje fundi qe ende nuk njihet. Shpella me e gjate ne Shqiperi e cila duhet te kete nje dalje, por ende nuk eshte gjetur.
(me shume)

4x4

Vizite ne kantinen Cobo

Takim me histoerine e Beratit. Nje ndertese karakteristike beratase ne pronat e nje nder familjeve me te nderuara te qytetit te Beratit...
(me shume)

kantina

Hotel Castle Park

E enderruar per te qene e bukur, tani aq e bukur sa per tu enderruar…
(me shume)

kantina

Restoranti

Restoranti ne Castle-Park karakterizohet nga nderthurja e tradites, mikepritjes, ngrohtesise qe dallon qytetin e Beratit me kulture 2400 vjecare...
(me shume)

kantina
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hoteli

Castle-Park ofron per te gjithe ju, qe doni te zgjoheni mes ajrit te paster,aromes se pishave dhe pamjes perrallore te lindjes se diellit mbi malin mbret Tomorr, nje akomodim te persosur ne 4 ( kater ) shtepizat, te cilat i pershtaten ne menyre perfekte shijet dhe klasit qe emri Castle-Park mbart. Tete dhomat e hotelit tone jane nje punim plot mjeshteri duke ruajtur traditen dhe kulturen e Beratit 2400 vjecar. Gjithcka ne to eshte punim druri stil antik dhe nuk mungojne kushtet bashke kohore ( TV, Kondicioner, Frigorifer, Wireless... )

Hotel Castle Park  nderohet në konferencën vjetore të Turizmit me tre çmime të rëndësishme në  fushën e turizmit shqiptar:

"ALBANIAN CUISINE"

"ALBANIAN SPIRIT"

"AUTHENTIC ALBANIA SILVER"

Simbolet e Markës së Cilësisë Authentic Albania Quality Mark ndërthurin elemente estetike dhe zbukuruese që kanë kuptim simbolik në kulturën shqiptare. Çelësi përfaqëson mikpritjen shqiptare, një traditë që të gjithë shqiptarët e kanë për nder ta quajnë të tyren. Ti japësh dikujt çelësin e shtëpisë tënde nënkupton që ata konsiderohen pjesë e familjes. Kjo logo simbolizon idenë që çdokush që vjen të vizitojë Shqipërinë është i mirëpritur dhe mund ta quajë veten si pjesë e kombit shqiptar.